Sosyal Sorumluluk

AGT iş etiğini ve kurum olma bilincini her şeyin üzerinde tutar. Bu sebeple sadece iş çevresine karşı değil, tüm topluma karşı sorumluluk hisseder.

AGT genç iletişimcilerin yanında

AGT üniversitelerde

AGT, gençlerin kişisel farkındalığını arttırmak ve gelecek hedeflerini netleştirmelerine yardımcı olmak için Doğan Cüceloğlu ile anlaştı. Cüceloğlu, AGT sponsorluğunda "8 Şehir, 8 Üniversite, 8 Söyleşi" için Türkiye’yi dolaştı. 2012 yılında başlayan ve 8 üniversitede gerçekleşen proje, Anadolu’nun diğer şehirlerinde de gençlerle buluşmaya devam ediyor.

AGT genç iletişimcilerin yanında

AGT, gençleri alanlarında gelişmeye teşvik etmek için, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesine Türkiye’nin ilk iletişim yayınları kütüphanesini kurdu. AGT ana sponsorluğunda hayata geçirilen İletişim Kütüphanesi, Türkiye’de bugüne kadar yayımlanan iletişim, sanat ve kültür içerikli yayınlarla birlikte süreli yayınları da bünyesinde barındırıyor. Güzel ülkesinin geleceğinin de güzel olması düşüncesiyle yola çıkan AGT, gençlere kitaplarla dolu bir dünya hediye etmenin mutluluğunu yaşıyor.

AGT, şehrine sahip çıkıyor

AGT için sağlıklı ürünler üretmek kadar, toplumun sağlığı ve varlığı da önemli. Bunun için AGT, Antalya Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğüyle birlikte POLİROBOT projesi üzerine çalışmaya başladı. Proje kapsamında trafikte can kayıplarını azaltmak, trafik kuralları konusunda üst düzey saygı ve bilgiye sahip kuşaklar yetiştirmek hedefleniyor.

Yeşil AGT’nin ‘doğa’sında var!

- AGT, 2013 yılından bu yana Taşınabilir Pil Üreticileri Ve İhracatçıları Derneği (TAP) ile birlikte atık pil toplama projesi yürütüyor. Söz konusu projeyi ulaşabildiği her noktada uygulayan firma, atık pil toplama üssü konumuna geldi. Bu sayede bugüne kadar yaklaşık 100 kg atık pilin projeye katılması sağlandı.

- Ambalaj Atıkları Piyasaya Süren konumunda olması nedeniyle AGT, satışını yaptığı ürünlerin iç ve nakliye ambalajlarının geri dönüşüme kazandırılmasını sağlıyor. 2005 yılından bu yana, piyasaya sürülen ürünlerin ambalajlarından 5.300 ton malzeme geri dönüşüme kazandırıldı.

- 2013 yılından beri Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı (TÜKÇEV) ile çalışan AGT, söz konusu proje çerçevesinde personelini bilgilendiriyor. Firma, fabrika içerisindeki geri dönüşümlü malzemeleri için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı lisanslı geri dönüşüm tesisleri ile çalışıyor.

5 kıtada 100'den fazla ülkede satış noktası SATIŞ NOKTALARI