KÜÇÜK DOKUNUŞLARLA 14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ EV DEKORASYONU NASIL YAPILIR?

Küçük Dokunuşlarla 14 Şubat Sevgililer Günü Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yılın en romantik ayı şubat geldiğinde, Sevgililer Günü hazırlıkları başlar, planlar yapılır… Her yıldan farklı olarak bu yılın 14 Şubat’ında, Sevgililer Günü’nü evde geçirmeyi planlıyorsanız, dekorasyon önerileri ile zenginleştirebileceğiniz romantik bir atmosfer için hazırlıklara başlayabilirsiniz.

Dengeli ve Şık Bir Sevgililer Günü Dekorasyonu İçin İpuçları

Ana tema, elbette romantizm. Fakat uygulayacağınız dekorasyonu uygun bir dozda tutmaya özen göstermeniz birinci kural. Bu sayede alanda, göz yormayan bir dekorasyon uygulayarak etkileyici sonuçlar alabileceğinizi unutmamalısınız. Her şeyde olduğu gibi, dekorasyonda da fazlası zarar.

Alanı kişiselleştirmek ise her zaman en güzel fikirlerden biri. Örneğin sevgiliniz ile olan fotoğraflarınızı, yemek yiyeceğiniz Sevgililer Günü sofrasına dağınık bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Özellikle masanız ahşapsa bu dekorasyon önerisinin çok şık duracağından kuşkunuz olmasın! Eğer fotoğraflara masada yer vermek istemiyorsanız yine fotoğraflarla ve küçük kurdelelerle yaşam alanınızı gülümseten detaylarla donatabilirsiniz. Örneğin; Polaroid fotoğrafları birbirine bağladığınız ve camsız ahşap bir çerçevenin içine sıraladığınız bir kendin yap duvar aksesuarı, duvarı hareketlendiren bir çözüm sunabilir. Bu arada tercih edeceğiniz çerçevenin, evinizdeki diğer ahşap ürünlerle uyumlu olmasının, daha hoş bir dekorasyon yapabilmeniz konusunda size yardımcı olacağını hatırlatalım.

Peki, özel bir anı alanı oluşturmaya ne dersiniz? Sizin için anlamı olan özel eşyalarınızla, zeminde, parke üzerinde nostaljik bir köşe oluşturabilirsiniz. Eski bir radyo, fotoğraf albümleri, ilk sinema biletiniz ve daha niceleri… İlişkinizde önemli ne varsa bu köşede yer verebilirsiniz.

Kırmızı rengin hakimiyetinde olacak bir gün için daha az göz yoran bir görünüm elde etmelisiniz. Tek başına yeterince güçlü bir renk olan kırmızı için alternatif ahşap tonları, dengeleyici ve dingin bir görünüm oluşturabilir. Toprak renkleri, hafif tasarımlar bu konuda size yardımcı olabilir.

Küçük Dokunuşlarla 14 Şubat Sevgililer Günü Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Peki ya Sevgiliye Hediye?

Kişiye özel hediyelerin anlamı, özel günlerde bu hediye için harcadığınız emek ile doğru orantılı. Belki en sevdiği tatlıyı yaparak, uzun zamandır aradığı bir kitabı arayıp bularak belki de uyumadan önce kitap okuma saatlerinde favorisi olacak bir başucu aydınlatması alarak sevgilinize güzel bir hediye verebilirsiniz. Dilerseniz o akşama bir konsere bilet alabilir ya da ileriki günler için bir tatil organizasyonu yapabilirsiniz!

Küçük Dokunuşlarla 14 Şubat Sevgililer Günü Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

5 kıtada 60'tan fazla ülkede satış noktası SATIŞ NOKTALARI