EVİNİZE YENİ YIL ATMOSFERİNİ GETİRECEK 4 BASİT YILBAŞI DEKORASYONU ÖNERİSİ

Evinize Yeni Yıl Atmosferini Getirecek 4 Basit Yılbaşı Dekorasyonu Önerisi

Yılbaşı, gelmesi dört gözle beklenen özel günlerden biri. Sevinciyle üzüntüsüyle bir yılı daha geride bırakıp güzel dilekler ve umutlarla yeni yıla girecek olmanın heyecanını şimdiden yaşamaya başladık. Tabii yılbaşı gününün atmosferini daha yoğun bir şekilde yaşamayı ve yeni bir yıla girecek olmanın heyecanını sadece bir güne sığdırmamayı istemek de hakkınız! Bu istediğinizi gerçekleştirmek için ise ev dekorasyonundan yardım alabilirsiniz. Yılbaşı dekorasyon fikirleri sayesinde evinizi daha renkli ve neşeli kılacağınızdan şüpheniz olmasın. Şimdi, yılbaşı ruhunu yansıtmanızı sağlayacak basit yılbaşı dekorasyonu önerilerini paylaşalım.

1. Ağaç Dalları ile Evinize Doğal Bir Hava Katın

Ev dekorasyonu yaparken doğadan yardım almak her zaman iyi fikirdir. Peki, yılbaşında evinizdeki doğallığın katsayısını artırmaya ne dersiniz? Bunun için ince ağaç dallarından yardım alabilirsiniz. Dilerseniz ağaç dallarını hobi boyalarıyla boyayarak evinizin dekorasyonunda kullandığınız renk paletine uygun bir renge kavuşturabilir, dilerseniz de dalları doğal halleriyle kullanabilirsiniz. Bu yılbaşı dekorasyonu kendin yap fikrini uygularken dalları koyacağınız vazo şeffaf camsa içerisine yılbaşı süsleri koyarak daha da dikkat çekici bir yılbaşı ürünü oluşturabilirsiniz. Bu arada bu özel vazoya, masanızın üzerinde dekoratif olarak yer verebileceğinizi de belirtelim. Yaptığınız bu süse, bitkilerinizin yanında yer verebilir, hatta dilerseniz büyük bitkileriniz varsa onların üzerine de yılbaşı süsleri yerleştirebilirsiniz.

Evinize Yeni Yıl Atmosferini Getirecek 4 Basit Yılbaşı Dekorasyonu Önerisi

2. LED Şerit Aydınlatmalar ile Alanı Renklendirin

Sokaklar, alışveriş merkezleri, belki sık gittiğiniz restoranlar… Yeni yıl süslemeleri sayesinde neredeyse aralık ayının başından itibaren yılbaşı atmosferini pek çok yerde hissetmek mümkün. Bu yılbaşı dekorasyonu süslemelerinde en çok kullanılan ürünlerden biri de elbette LED şerit aydınlatmalar! Peki, genellikle yılbaşı ağaçlarının üzerine, camlara ya da duvarlara yerleştirilen bu yılbaşı süslerinden daha farklı şekilde yararlanmak nasıl mümkün olur?

Zeminlerinizin şıklığı yılın her dönemi önemli. Parkeler, seramikler, halılar ya da kilimler… Evet, hepsinin zemin dekorasyonuna katkısı büyük; ama zeminlerin şıklığını tamamlayan bir detay daha var: Süpürgelikler! Yılbaşı dekorasyonunda süpürgeliklerinizin üzerine LED ışıkları yerleştirerek LED şeritlerden farklı bir şekilde yararlanabilirsiniz. Üstelik böylece şık süpürgeliklerinizi de ön plana çıkarmış olursunuz!

Işık, bir alanı belirgin kılmanın en sağlıklı yoludur. LED şeritlerden, vurgulamak istediğiniz alana dikkat çekmek için de yararlanabilirsiniz. Örneğin salonunuzda yer verdiğiniz kitaplığınızın raflarına LED ışıklar dolayabilirsiniz. Ayrıca LED şeritler, içerisinde güzel fotoğraflarınızın bulunduğu çerçevelerinizin olduğu alanı daha renkli kılabilir! Bu arada LED’lerin yanı sıra renkli toplar, renkli zincirler gibi diğer yılbaşı dekorasyon ürünlerinden de yardım alabilirsiniz.

Evinize Yeni Yıl Atmosferini Getirecek 4 Basit Yılbaşı Dekorasyonu Önerisi

Yapışkanlı yılbaşı süsleri de LED ışıkla beraber, ön plana çıkarmak istediğiniz alanlarda veya mobilyalarda kullanabileceğiniz ürünlerden. Burada kullanacağınız süslerin, mobilyanın rengi ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde istediğiniz etkiyi yaratmakta zorlanabilirsiniz. Örneğin siyah gibi koyu renk bir büfe üzerine süsleme yapacaksanız altın rengi, gümüş rengi, beyaz, son yıllarda oldukça popüler olan rose ve daha az kullanmak şartıyla kırmızıdan yardım alabilirsiniz. Kırmızı ya da beyaz tonlarındaki mobilyaları süslemek için ise kırmızı ve beyazın yanı sıra yeşil, lacivert ve altın rengi tonlarını kullanabilirsiniz. Hatta duvarınızda alanınız varsa bu süsleri üçgen şeklinde asabilir ve yılbaşı ağacı izlenimi yaratabilirsiniz.

3. Kendi Yılbaşı Ağacınızı Kendiniz Yapın

Yılbaşı süslemeleri denildiğinde aklınıza gelen ilk ürün hiç kuşkusuz yılbaşı ağaçları oluyor. Elbette bir yılbaşı ağacı alıp süsledikten sonra evinizin bir köşesinde ona yer verebilirsiniz. Ama dilerseniz kendi yılbaşı ağacınızı kendiniz de yapabilir ve sıra dışı yeni yıl dekorasyonu yapma konusunda başarılı bir adım atabilirsiniz.

Eğer kitapları seviyorsanız ve evinizde minik bir kütüphaneniz varsa belki de yılbaşı dekorasyonu için kitaplarınızı, kitaplıktan çıkarmanın zamanı gelmiş demektir. Kitaplarınızı üst üste dizerek çam ağacı görüntüsü verebilir ve parkelerinizin üzerine yerleştirebilirsiniz. Eğer kitaptan yılbaşı ağacını üzerine konumlandıracağınız parkeler açık renkse koyu renk kapaklı kitapları, eğer parkeler koyu renkse açık renk kapaklı kitapları tercih edebilirsiniz. Daha dikkat çekici bir görüntü için farklı ama birbirleriyle uyumlu renklerdeki kitapları tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu sıra dışı yılbaşı ağacına LED şeritler ya da zincir yılbaşı süsleri de dolayabilirsiniz.

Evinize Yeni Yıl Atmosferini Getirecek 4 Basit Yılbaşı Dekorasyonu Önerisi

Yılbaşı dekorasyon malzemeleri arasında oldukça önemli bir yere sahip olan ve yaşam alanlarınızı ışıl ışıl kılan LED şerit aydınlatmalar sayesinde yılbaşı ağacı yapmanız da mümkün! Duvarlarınıza çam ağacı şeklinde asabileceğiniz LED şeritler en renkli yılbaşı ağacına sahip olmanız konusunda size yardımcı olabilir! Eğer duvarlarınız koyu tonlarda ise beyaz, sarı ya da renkli geçişli LED’leri tercih edebilirsiniz. Duvarlarınızda açık rengi tercih ettiyseniz de kırmızı ya da renk geçişli aydınlatma ürünlerini kullanabilirsiniz.

Çam ağacının şeklini seviyor ve ev dekorasyonunuzda ondan uzun soluklu yardım almak istiyorsanız MDF-Lam’ları farklı boyutlarda kestirebilirsiniz. Küçükten büyüğe olacak şekilde alt alta monte edeceğiniz raflar sayesinde (üçgen şekli gibi) hem duvarlarınız yeni bir çehreye kavuşur hem de dekoratif ve işlevsel bir alana sahip olursunuz.

4. Kozalaklar Evin Yılbaşı Süsleri Olsun

Evinize Yeni Yıl Atmosferini Getirecek 4 Basit Yılbaşı Dekorasyonu Önerisi

“Evimde yeni yıl dekorasyonu yaparken dallara yer verdim, hatta yılbaşı ağacı bile aldım; ama biraz daha doğal bir ortam yaratmak istiyorum.” diyorsanız çare kozalaklar! Mesela kozalakları saksılardaki küçük bitkiler gibi gösterebilirsiniz. Sararmış yaprakları küçük bir saksının içerisine doldurduktan sonra üzerine, boyadığınız ve simle süslediğiniz kozalakları yerleştirebilirsiniz. Saksıların içerisindeki kozalakları farklı renklere boyayarak ve yılbaşı ağacınızın yanında ya da konsolunuzun üzerinde yer vererek doğal bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Tabii bu dekorasyon fikrini hayata geçirmek istiyorsanız bir saksının yeterli olmayacağını, beş ya da altı saksıyı yan yana koyarak fikri daha dikkat çekici bir şekilde hayata geçirebileceğinizi belirtelim.

5 kıtada 60'tan fazla ülkede satış noktası SATIŞ NOKTALARI