ÇAĞDAŞ TASARIM GELENEKSEL TEKNİK: AHŞAP TELEFON KILIFLARI

ÇAĞDAŞ TASARIM GELENEKSEL TEKNİK: AHŞAP TELEFON KILIFLARI

Geleneksel ahşap işçiliğini kullanarak zamansız tasarımlar ortaya çıkaran İtalyalı marka Wood’d, cep telefonları ve tabletler için ürettiği ahşap kılıflar ile dikkat çekiyor.

Geometrik desenler, organik işlemeler, değişik fontlarda metinler ile farklı zevklere hitap eden tasarımların yaratıcısı moda ve iletişim alanlarında eğitim gören Andrea ve Stefano Aschieri isimli iki kardeş.

“Ahşabı seviyoruz çünkü ahşap kendini asla tekrar etmeyen, canlı bir malzeme. Yaşlanıyor, zamanla değişiyor ve tüm yaşadıklarının izini üzerinde taşıyor” diyen kardeşler 2012 yılında aile mirası olan ahşabı, ilgi alanları ile birleştiriyorlar ve kendi markalarını oluşturuyorlar. Tasarımların üretimini ise 1960’larda kürdan üretmek için kurulan, 40 yılı aşkın süredir ahşap gündelik eşyalar ile çalışmaya devam eden aileden kalma fabrikada gerçekleştiriyorlar.

“Yüzyıllardır iç mimarlık ve mimarlıkta kullanılan ahşap tekniğin aynısını alıyoruz ve onu şaşırtıcı derecede daha küçük yüzeylere uyguluyoruz, böylece basit ve klasik bir tasarım ortaya çıkıyor” diyen kardeşler, ahşap işçiliğine ve tekniğine odaklanan tasarımlarında ahşabı alüminyum gibi farklı malzemelerle birleştirerek de kullanıyorlar.

Eskiyi ve yeniyi bir potada eriten, teknoloji ve sanatı birleştiren bu ahşap tasarımlar, kılıflar ile sınırlı değil. Defterden notluğa çeşitli kırtasiye ürünleri, powerbank gibi tasarımlarla, Wood’d ahşabın estetik gücünü yansıtıyor.

Kaynak: www.woodd.it

Çağdaş Tasarım Geleneksel Teknik: Ahşap Telefon Kılıfları
Çağdaş Tasarım Geleneksel Teknik: Ahşap Telefon Kılıfları

5 kıtada 60'tan fazla ülkede satış noktası SATIŞ NOKTALARI