AGT

     home-design
     08 Nisan 2022

     Şık ve Kullanışlı Mutfaklar: Mutfak Dolabı Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Nokta

     Mutfağınız eskidi ve yenisiyle değiştirmek istiyorsunuz ya da yeni taşınacağınız evin mutfağında tamamen yeni bir tasarım yapmayı planlıyorsunuz. Mutfak dekorasyonunun olmazsa olmazı, alanı daha verimli kullanabilmenizin sırrı, hiç kuşkusuz ki mutfak dolapları!

     Peki, incelediğiniz mutfak dolabı modelleri arasında hangisi eviniz için en uygun? Şimdi, evinize uygun en doğru mutfak dolabını seçebilmeniz için dikkat etmeniz gereken detayları paylaşmaya başlayalım.

     1. Alanınızı Doğru Kullanabileceğiniz Ürünler Tercih Edin

     Küçük ya da büyük bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Mutfağınız hangi boyutta olursa olsun, depolama alanı ne kadar fazla olursa o kadar iyi! Diğer bir deyişle mutfak dolabı seçimi sırasında alanı verimli bir şekilde kullanmanıza yardımcı olabilecek boyutta ve tasarımdaki ürünleri tercih etmeniz son derece önemli. Örneğin hem alt modül hem de üst modülün yanı sıra en kullanışlı mutfak dolabı çeşitleri arasında yer alan boy dolaplarına da alanınız uygunsa yer verebilirsiniz. Mutfak dolabı ölçülerinin ne olması gerektiği konusunda mutfağınız size yol gösterecektir. Mutfağınızın tasarlarken malzeme seçiminizi etkileyecek unsurlardan birinin de fiyat olacaktır.

     3P Panel

     2. Dekorasyon Tarzınıza Uygun Paneller Seçin

     Mutfak modellerini inceliyorsunuz… Seçeceğiniz mutfak dolabının size depolama alanı sunması dışında mutfak dekorasyonu konusunda da katkısı olması gerekiyor. Yani dekorasyon ürünleri ile birlikte dolapların da mutfağınızı güzelleştirmesine izin vermelisiniz! Bu doğrultuda mutfak dolabı panelleri seçiminde özenli olmanız gerekiyor. AGT Panel kartelasında yer alan tüm renklerle tarzınıza uygun mutfaklar tasarlayabilir, klasik tarzda bir mutfak tasarımı için ise AGT Profil modellerini tercih edebilirsiniz.

     AGT Panel

     3. Mutfak Dolabı Renkleri Arasında Seçim Yapın

     Mutfak dolabı alırken nelere dikkat etmeliyiz?” sorusunun cevaplarından biri de doğru renk seçimi yapmaktır. Mutfak dolaplarınızın sahip olacağı rengin, zevkinize ve mutfak dekorasyonu trendlerine uygun olmasının yanı sıra bu renklerin alan için uygun olup olmadığını da değerlendirmelisiniz. Örneğin küçük mutfaklar için açık gri, krem rengi, beyaz gibi açık renkleri tercih ederek alanın daha geniş olduğu algısını yaratabilirsiniz. Tabii ki bu, mutfak dolaplarınızın tek renk olacağı anlamına gelmiyor! Dolap kapaklarını farklı renkler ile buluşturabilir ve alanı dikkat çekici kılabilirsiniz. Dilerseniz yemek masası ile mutfaktaki dolapları aynı renkte tercih ederek alanda bütünlük de oluşturabilirsiniz.

     High Gloss Mutfak

     4. Tercihinizi, Alana Farklılık Katacak Ürünlerden Yana Kullanın

     Mutfağınızın nasıl göründüğüne veriyor, uygulayabileceğiniz dekorasyon fikirlerini araştırıyorsunuz… Bu doğrultuda dolapları seçerken kulp seçeneklerini inceleyebilir ve dekorasyonunuza en uygun alternatifi değerlendirebilirsiniz. Fakat detaylar önemli olsa da mutfak dolabı seçerken daha önemli bir kritere öncelik verebilirsiniz. AGT’nin 1052 model cam profili ile oluşturabileceğiniz cam kapak alternatiflerini değerlendirmek isteyebilirsiniz.

     Mobilya Profili

     5. Dayanıklı Ürünleri Tercih Edin

     Şıklık ve kullanışlılık elbette önemli, fakat alacağınız mutfak dolabının dayanıklı olması da oldukça mühim. Örneğin dolapların su geçirmemesi ve kabarmaması gibi kriterler, uzun yıllar kullanım için önemli kıstaslar. Bu konuda AGT’ye güvebilirsiniz! AGT, kalitesi ile uzun yıllar sizinle olacak ürünler üretiyor. Eğer mutfak mobilyanızda ekstra koruma isterseniz çizilmelere karşı dayanıklı AGT Akrilik Panel ile uzun süre ilk günkü şıklığını koruyacak dolaplara sahip olabilirsiniz.


     Çizilmez Akrilik

     • Tasarımcı