AHŞAPTAN KİNETİK HEYKELLER

AHŞAPTAN KİNETİK HEYKELLER

Amerikalı David C. Roy, hayatı boyunca mekanik ve hareket konularına duyduğu ilgiyi ahşabı kullanarak yarattığı kinetik heykellerle işi haline getirmiş. Boston Üniversitesi’nin Fizik Bölümü’nden 1974 yılında mezun olan Roy, ağaç işçiliği bilgisini kendi imkanlarıyla edinmiş. Roy, 1975 yılında ortağı ve eşi Marji ile birlikte kurduğu “Wood That Works” markası ile profesyonel heykeltraşlığa adım atmış.

AHŞAPTAN KİNETİK HEYKELLER

“Wood That Works”ü kurmasından bu yana 150’nin üzerinde kinetik heykele imza atan Roy’un ahşap eserleri motor, batarya ve benzeri bir enerji kaynağı gerektirmiyor. Hepsi birer ahşap makine olan heykeller hareket etmeleri için gereken kuvveti sistemlerindeki yaylardan alıyor. Ortaya çıkan eğlendirici olduğu kadar öğretici tasarımlar, evlerde farklı bir dekorasyon öğesi görevi görebilirken ebeveynler tarafından çocukları için faydalı oyuncaklar olarak da tercih edilebiliyor.

Her biri yaşam dolu kinetik heykeller, mekanizmasını çözmeye çalışan için bir beyin egzersizi ve çözen içinse mutluluk kaynağı oluyor!

Detaylı bilgi için: www.woodthatworks.com

5 kıtada 60'tan fazla ülkede satış noktası SATIŞ NOKTALARI