AGT GENEL MERKEZ BİNASI

AGT GENEL MERKEZ BİNASI

Ahşabın Sıcaklığı, Estetik ve Fonksiyon Bir Arada: AGT Genel Merkez Binası

AGT’nin Genel Merkez Binası, yeni ve çarpıcı iç mekan tasarımı ile dikkat çekiyor. YALIN TAN + PARTNERS tarafından 2014 yılında tasarlanan mekan, esnek kullanıma imkan vermesi ile ideal bir çalışma ortamı yaratıyor. Zeminden tavana, bölücü duvarlardan mobilyaya kadar projenin çeşitli alanlarında kullanılan ahşap malzeme ise, hem AGT’nin kurum kimliğini yansıtıyor hem de estetik ve işlevsel olarak tasarımı güçlendiren bir unsur olarak karşımıza çıkıyor.

AGT Genel Merkez Binası

Ahşabın iç mekanda yaratıcı kullanımına örnek teşkil eden projenin tasarımcısı “YALIN TAN + PARTNERS”, tasarım yaklaşımını şöyle anlatıyor:

"Tasarım ekibimizin yola çıkış noktasını, sadece estetik ve fonksiyonel bir mekan yaratma amacı değil aynı zamanda AGT ekibinin dünyaya bakışı doğrultusunda teknik güçleri de göz önünde bulundurarak renkli, sürprizli ve dinamik çözümleri mekan ile buluşturması belirledi.

Hümanist bir yaklaşım içeren mekanın hayata bağlı, insan odaklı, çok amaçlı ve dinamik olması hedeflendi. Esneklik ve çok işlevlilik yaratılmak istenen kurgu oldu. Ofis içerisindeki oturma bölümleri, çalışanlara masa başındaki işlerini farklı mekânlarda da yürütebilme esnekliği sağlarken “çalışana verilen değerin performansı artıracağı bilinci”nin projenin genelinde kendini hissettirmesi amaçlandı. Farklı oturma alternatifleriyle gerek grup, gerek bireysel çalışma olanakları sunulmuş oldu.

AGT’nin ağaç/ahşap üretim gücünü ve kapasitesini yansıtacak bir mekan yaratma hedefiyle, konsepte paralel bir şekilde ahşap kullanımına ve sağlayacağı sıcak mekanlara mümkün olduğunca yer verildi."

AGT Genel Merkez Binası

AGT GENEL MERKEZ BİNASI
Proje yeri: ANTALYA
Proje Yılı: 2014
İç mimar : YALIN TAN + PARTNERS
İşveren : AGT
Kullanılan AGT ürünleri: AGT Panel, Profil, MDF-LAM, Parke

AGT Genel Merkez Binası
AGT Genel Merkez Binası

5 kıtada 60'tan fazla ülkede satış noktası SATIŞ NOKTALARI