2018'İN EN GÖZ ALICI EV DEKORASYON TRENDLERİ

2018'İN EN GÖZ ALICI EV DEKORASYON TRENDLERİ

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ev dekorasyonu trendlerinde yaşam alanlarınızı daha canlı ve bir o kadar da huzurlu hale getirebileceğiniz birçok detay saklı. Bu yılın temasının minimalizm ve huzur olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Mutfak dolapları, ofis masaları, banyo panelleri ya da antre düzenlemeleri...

Seçeceğiniz detay hangisi olursa olsun, bu yıl yaşam alanlarınıza ferahlık, yalınlık, huzur ve sofistike bir atmosfer geliyor.

Bitmeyen Bir Çağın Başlangıcı: Bakır ve Pirinç

Geçtiğimiz yıl da, özellikle mutfak ve oturma odası dekorasyonlarında sıkça karşımıza çıkan bakır ve pirinç detaylar, 2018 yılı dekorasyon önerilerinde yine başı çekiyor. Kullanıldıkları mekanda hem şık, hem de sade bir his yaratan bu detaylar, yeri geliyor bir dekorasyon objesi olarak karşımıza çıkıyor. Sofistike bir tasarım peşindeyseniz ancak gösterişli ve dikkat çekici detaylar size göre değilse, çok daha modern bir seçenek sunan bakır ve pirinç aksesuarları ya da detayları tercih edebilirsiniz. Yine bu yılın süper starlarından kadife kumaşlarla kaplanmış döşemeler ya da perdelerle de her anlamda başarılı bir uyum yakalayabilen bakır ve pirinç, banyo aynanızın şık detaylarında, geometrik formuyla dikkat çeken salon avizenizde ya da mutfak tezgahınıza yepyeni bir görünüm bahşeden musluk detaylarında karşınıza çıkabilir. Bakır ve pirinç tercih ettiğiniz iç mekanlarda, ek aydınlatmalara yeteri kadar yer verdiğinizden emin olmalısınız.

2018'İN EN GÖZ ALICI EV DEKORASYON TRENDLERİ

Ahşap Metali Seviyor

İlk okunuşta biraz da olsa şaşırtıcı gelse de, yıllara yenilmeye pek de niyeti olmayan ahşap, bu yıl metal detaylarla ortaklığa kararlı. Bu da demek oluyor ki, özellikle mutfak ve banyolarda Retro paneller, metal destekleyicilerle bir arada sıkça karşımıza çıkacak. Mobilyalarınızda, ahşap ağırlıklı bir tasarım düşünüyorsanız, tercih edeceğiniz yaşam alanı hangisi olursa olsun; bej ve grilerin ağırlıklı bir renk paleti ile doğal meşe yüzeylerin farklı tonlarını bir araya getirerek hafif ve dinlendirici ambiyanslar yaratabilirsiniz. El yapımı ve metalik tonlara sahip aydınlatmalar da yine yaratacağınız sakin atmosferde şık bir kontrast yaratabilir. Size ilham verecek modellere ihtiyaç duyarsanız, AGT’nin birbirinden renkli panellerine göz atmanızı öneririz.

Cesur Malzemeler

Bu yılın göze çarpan en önemli dekorasyon trendlerinden birisi de, özellikle mobilya döşemelerinde ve duvar panellerinde tercih edilecek, daha önce kullanıcıların sıklıkla mesafeli davrandığı radikal malzemeler. Peki nedir bu malzemeler? Listenin en üstünde yer alan deri, yalnızca döşemelerde değil, mobilya yüzeylerinde de farklı doku ve desenlerle karşımıza çıkacak. Taş dokular ve tekstil yüzeylerin yer aldığı AGT Paneller ile farklı mobilyalar elde etmek mümkün. İpeksi dokunuş ve pastel tonları tercih edenler için AGT Soft Touch Paneller en uygun ürün olacaktır.

Renklerin Ahengi

Dekorasyonun en önemli unsurlarından biri olan renkler, sezon trendleriyle birlikte değişime uğramaya ve farklı kullanımlarla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu yıl trendlerin tamamı daha doğal ve rustik bir çizgide ilerliyor. Ev içerisinde sıklıkla vakit geçirdiğimiz mutfaklarda bu yıl, pastel kahve tonları ağırlıkta olacak. Mutfak tasarımları ise country ve modern çizgide ilerleyecek. Genel olarak, kullanıcıların temiz, ferah ve huzur dolu bir atmosfer yakalaması hedeflenen bu alanlarda; kiremit, bej ve gri tonlarıyla da sıklıkla karşılaşacağınızı söyleyebiliriz. Kendinizi dinlenmeye adadığınız oturma odası ve salon bölümlerinde, kahve tonlarını daha çok göreceğiz. Döşeme ve halı gibi dikkat çekici kısımlarda ise yumuşak nane yeşilleri, pembe renkler ve kumlu renkler dikkat çekecek. Kahve ve koyu kahve tonlarını en etkin şekilde kullanabileceğiniz alanlar, yatak odaları olacak. Uykunuzu kaliteli hale getirmek ve yatak odanızın huzurlu bir atmosfere kavuşmasını sağlayacak bu renkler aynı zamanda şık bir dekorasyon unsuru olarak da değerlendirilebilir

2018'İN EN GÖZ ALICI EV DEKORASYON TRENDLERİ

Karmaşık ve Güzel

Uzunca bir dönem ev dekorasyonu trendlerinin zirvesinden ayrılmayan minimalist anlayış, zamansızlığını yitirmese de bu yıl tacını ‘maksimalizme’ veriyor. Peki maksimalizm ne anlama geliyor? Genel itibariyle canlı desen ve renklerin bir arada kullanılarak kaotik bir düzen vadeden 80’lerin en popüler akımlarından maksimalizm, ilk bakışta biraz ‘hepsinden ortaya karışık’ görünse de, aslında çok dikkatli seçimlerle oluşturulan ve neticede adeta bir şaheser ortaya koyabileceğiniz bir akım. Temel prensibi ise farklı ancak birbirine uyum sağlayabilecek tasarım ve desenleri bir arada kullanmak. Oluşabilecek kaotik ve bir o kadar yorucu görüntüyü rahatlatan ise, baskın renk ve dokulara sahip mermer,taş metalik dokulara sahip  dingin ruhu olan AGT Paneller ile iki kontrast seçim harika uyum sağlıyor.İşte bu kadar basit.


5 kıtada 60'tan fazla ülkede satış noktası SATIŞ NOKTALARI